ساخت واکسن کرونا در اسرائیل

واکسن کرونا

 

گروه بین‌الملل: وزارت دفاع و موسسه تحقیقات بیولوژیک کشور اسرائیل اعلام کردند که محققان این موسسه پادتن ویروس کرونا برای ساخت واکسن را کشف کرده‌اند، پادتنی که به گفته محققان این موسسه به ویروس حمله کرده و آن را در بدن انسان از بین می‌برد و از عفونت جلوگیری میکند. 

به گزارشی از تایمز آو اسرائیل، محققان کار ساخت واکسن را به پایان رسانده اند و در حال اقدام برای تولید انبوه این واکسن هستند. به گفته نفتالی بنت، وزیر دفاع کشور اسرائیل، موسسه تحقیقات بیولوژیک اسرائیل در زمینه ساخت پادتن برای مقابله با ویروس چینی کرونا به «پیشرفت چشمگیری» رسیده است. در بیانه وزارت دفاع و موسسه تحقیقات بیولوژیک اسرائیل مشخص نشده است که این واکسن برو روی انسان آزمایش شده است یا خیر. در حال حاضر حدودا صد شرکت در جهان ، از جمله چند شرکت اسرائیلی، در تلاش برای ساخت واکسن کرونا هستند.

وزارت خارجە اسرائیل هم در صفحه توییتر خود نوشت: «سازمان پژوهش‌های بیولوژیک اسرائیل موفق به تولید آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا شد. در روزهای آینده با ثبت این پتنت، شرایط تولید انبوه آن بررسی می‌شود. این موفقیت چشمگیر را به دانشمندان اسرائیل و به جامعه بشری تبریک می‌گوییم.»

نظررات

  1. 1

    GRLpGpAG 31 Jul 2020 pm 17:01

    reply

ارسال نظر

انصراف از پاسخ